Czy nauka poprzez zabawę jest bardziej efektywna?

Olsztyn dla dzieci – nauka i zabawa

Twoje dziecko przychodzi ze szkoły, ciska plecak w najdalszy kąt pokoju i jak zwykle mówi, że nic nie było zadane? Znasz to? W pewnym momencie z podobnymi kłopotami zmaga się większość rodziców. Nie oznacza to, że ich dzieci są leniwe i nie chcą się uczyć. Po prostu czasem edukacja w systemie szkolnym bywa dla dziecka przytłaczająca i zamiast rozwijać jego naturalne zdolności, tłamsi je. Każde dziecko jest z natury ciekawe świata i prawideł, które nim rządzą. Lecz nie każde lubi być rygorystycznie oceniane, a nawet karane słabą notą w dzienniku za brak pewnych umiejętności. W miłej i spokojnej atmosferze nauka przychodzi zdecydowanie łatwiej. Dlatego też specjalnie dla dzieci Olsztyn na czele z Akademią Nauki przygotowuje szereg zajęć, kursów, czy warsztatów. Mają one na celu przekazywanie wiedzy w zupełnie inny, kreatywny sposób.

Zabawa, nie przymus

Olsztyn dla dzieci, przygotował wygodną alternatywę w stosunku do tradycyjnej nauki. Rozumiejąc potrzeby najmłodszych i ich pęd do wiedzy, tak skutecznie zabijany i ograniczany w dzisiejszym świecie. Przede wszystkim, dzieci lubią być samodzielne. Należy zatem dać im spore pole do popisu, by mogły na własną rękę analizować, odkrywać, eksplorować otaczającą je rzeczywistość. Szereg zajęć proponowanych przez Akademię Nauki ma właśnie zachęcić młodych odkrywców do samodzielnego myślenia, do uruchomienia wyobraźni oraz inwencji. Tego typu aktywności mogą również podejmować z dzieckiem rodzice czy dziadkowie w zaciszu domowym. Lecz w wesołej grupie rówieśników dziecko zdecydowanie szybciej otwiera się na nowe i łatwiej chłonie informacje.

Na czym polegają kreatywne i pouczające zabawy?

Olsztyn dla dzieci bardzo chętnie sięga po rozwiązania, które w przyszłości mogą pomóc dzieciakom budować swą własną imponującą ścieżkę kariery. To w dzieciństwie bowiem kształtują się pasje, które możemy wykorzystać w dorosłym życiu. Obecnie niezwykle popularną i przyszłościową dziedziną jest robotyka, lecz nie wszystkie szkoły stać na zakup sprzęty, by umożliwić dzieciom edukację w tym kierunku. Dlatego też dla dzieci Olsztyn przygotował specjalne warsztaty i zajęcia pozalekcyjne, podczas których z klocków Lego można konstruować własne, pierwsze w życiu roboty. To rzecz jasna jedynie namiastka tego, co oferują w dzisiejszych czasach zaawansowane technologie. Tego typu zajęcia pozwalają efektywnie spędzić czas i zaszczepić w najmłodszych nowe, pasjonujące zainteresowania, które kiedyś będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Kto wie, być może nawet uczestnicy dzisiejszych warsztatów dla dzieci, jutro będą mogli zaprezentować swe interesujące odkrycia całemu światu. Drugi filar naszych zajęć stanowią zresztą eksperymenty naukowe, które mogą sprawić, iż powstanie kadra przyszłych fizyków, czy chemików. Rodzice nie zawsze są w stanie przekazać dzieciom wiedzę z tego zakresu lub pozwolić sobie na przeprowadzanie eksperymentów w domu. Tutaj pod okiem profesjonalistów dzieciaki mogą bezpiecznie się bawić i jednocześnie poznawać nieograniczone możliwości naszego świata.

Rozrywka i nauka przez cały rok

Akademia Nauki proponuje nie tylko szeroką ofertę zajęć dla dzieci w różnym wieku, podczas letnich wakacji, czy ferii zimowych, ale także cykliczne spotkania w ciągu całego roku. Możliwe są także wydarzenia specjalne, jak urodziny twojego dziecka z nauką w tle, które można zorganizować w siedzibie Akademii lub też bezpośrednio w domu. Olsztyn dla dzieci współpracuje z licznymi szkołami na terenie miasta i okolic, zapewniając im cykliczne wykłady i pokazy z zakresu szeroko rozumianej fizyki czy robotyki. Te oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Akademii: https://www.efektywna-nauka.pl/